Και τώρα… υπομονή | World Championship |

Μετά την κλήρωση, έρχεται το αναλυτικό πρόγραμμα του World Championship

Platform
 
Genre
 
Publisher
 
Developer
 

Μετά την κλήρωση, έρχεται το αναλυτικό πρόγραμμα του World Championshipworlds-1

Μετά την ολοκλήρωση της κλήρωσης για τους ομίλους του World Championship 2016, σειρά έχει το αναλυτικό πρόγραμμα. Από την πρώτη κιόλας μέρα, αλλά και μέχρι την τελευταία, αυτό το Παγκόσμιο Τουρνουά έχει τα πάντα. Δυνατά 2v2 botlanes, μονομαχίες με «ιστορία», αλλά και «νέο αίμα», που πρώτη φορά θα κληθεί να αποδείξει την αξία του επί της μεγάλης σκηνής.

Οι ομάδες βρίσκονται ήδη στην Κορέα, όπου πραγματοποιείται το bootcamp. Οι στρατηγικές αναλύσεις δίνουν και παίρνουν από κοινού με το solo queue. Όλα σχεδόν είναι έτοιμα, το μόνο που μένει από εμάς είναι υπομονή και έπειτα… επιμονή, διότι για 14 μέρες – με ένα μικρό διάλειμμα – θα έχουμε μεγάλα παιχνίδια κάθε μέρα, το ένα μετά το άλλο.

Οι ώρες ωστόσο, για τα ευρωπαϊκά δεδομένα δεν είναι «δύσκολες», καθώς όποιος θέλει να παρακολουθήσει τα παιχνίδια σε ζωντανή μετάδοση, θα πρέπει να ξενυχτήσει.

worlds0

*Οι αμερικανικές ώρες (Λος Άντζελες) και σε παρένθεση η ελληνική ώρα

*Αναλυτικά όλοι οι αγώνες

——————————————

GROUP STAGE – ΕΒΔΟΜΑΔΑ 1

——————————————

ΠΕΜΠΤΗ, 29 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Αρχή μετάδοσης και τελετή έναρξης – 4:00 PM (02.00 η ώρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

G2 Esports (G2)  vs. Counter Logic Gaming (CLG) – 4:30 PM (02.30  η ώρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

ROX Tigers (ROX) vs. Albus NoX Luna (ANX) – 5:30 PM (03.30 η ώρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

H2K (H2K) vs. ahq e-Sports Club (AHQ) – 6:30 PM (04.30 η ώρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

INTZ e-Sports (ITZ) vs. EDward Gaming (EDG) – 7:30 PM (05.30 η ώρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

Samsung Galaxy (SSG) vs. Splyce (SPY) – 8:30 PM (06.30 η ώρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

TSM (TSM) vs. Royal Never Give Up (RNG)  – 9:30 PM (07.30 η ώρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

——————————————

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

SKTelecom T1 (SKT) vs.Cloud9 (C9) –  4:00 PM (02.00 η ώρα ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

Flash Wolves (FW) vs. I MAY (IM) –  5:00 PM (03.00 η ώρα ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

TSM vs. SSG –  6:00 PM (04.00 η ώρα ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

RNG vs. SPY –  7:00 PM (05.00 η ώρα ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

H2K vs. ITZ –  8:00 PM (06.00 η ώρα ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

EDG vs. AHQ –  9:00 PM (07.00 η ώρα ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

——————————————

ΣΑΒΒΑΤΟ, 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

CLG vs. ANX –  4:00 PM (02.00 η ώρα ΚΥΡΙΑΚΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

ROX vs. G2 –  5:00 PM (03.00 η ώρα ΚΥΡΙΑΚΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

FW vs. C9 –  6:00 PM (04.00 η ώρα ΚΥΡΙΑΚΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

IM vs. SKT –  7:00 PM (05.00 η ώρα ΚΥΡΙΑΚΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

SPY vs. TSM –  8:00 PM (06.00 η ώρα ΚΥΡΙΑΚΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

RNG vs. SSG –  9:00 PM (07.00 η ώρα ΚΥΡΙΑΚΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

——————————————

ΚΥΡΙΑΚΗ, 2 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

AHQ vs. ITZ –  4:00 PM (02.00 η ώρα ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

EDG vs. H2K –  5:00 PM (03.00 η ώρα ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

ANX vs. G2 –  6:00 PM (04.00 η ώρα ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

CLG vs. ROX –  7:00 PM (05.00 η ώρα ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

SKT vs. FW –  8:00 PM (06.00 η ώρα ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

C9 vs. IM  –  9:00 PM (07.00 η ώρα ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

——————————————

1-1

GROUP STAGE – ΕΒΔΟΜΑΔΑ 2

——————————————

ΠΕΜΠΤΗ, 6 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

G2 vs. ROX –  4:00 PM (02.00 η ώρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

ANX vs. CLG –  5:00 PM (03.00 η ώρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

CLG vs. G2 –  6:00 PM (04.00 η ώρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

ANX vs. ROX –  7:00 PM (05.00 η ώρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

G2 vs. ANX –  8:00 PM (06.00 η ώρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

ROX vs. CLG –  9:00 PM (07.00 η ώρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

——————————————

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 7 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

EDG vs. ITZ –  4:00 PM (02.00 η ώρα ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

AHQ vs. H2K –  5:00 PM (03.00 η ώρα ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

H2K vs. EDG  –  6:00 PM (04.00 η ώρα ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

ITZ vs. AHQ  –  7:00 PM (05.00 η ώρα ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

ITZ vs. H2K –  8:00 PM (06.00 η ώρα ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

AHQ vs. EDG –  9:00 PM (07.00 η ώρα ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

——————————————

ΣΑΒΒΑΤΟ, 8 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

SSG vs. TSM  –  1:00 PM  (23.00 η ώρα ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΡΑΔΥ)

SPY vs. RNG  –  2:00 PM  (00.00 η ώρα ΚΥΡΙΑΚΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

TSM vs. SPY –  3:00 PM (01.00 η ώρα ΚΥΡΙΑΚΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

SSG vs. RNG  –  4:00 PM (02.00 η ώρα ΚΥΡΙΑΚΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

SPY vs. SSG –  5:00 PM (03.00 η ώρα ΚΥΡΙΑΚΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

RNG vs. TSM  –  6:00 PM (04.00 η ώρα ΚΥΡΙΑΚΗ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

——————————————

ΚΥΡΙΑΚΗ, 9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

IM vs. FW –  1:00 PM (23.00 η ώρα ΚΥΡΙΑΚΗ ΒΡΑΔΥ)

C9 vs. SKT –  2:00 PM (00.00 η ώρα ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

C9 vs. FW –  3:00 PM (01.00 η ώρα ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

SKT vs. IM –  4:00 PM (02.00 η ώρα ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

IM vs. C9 –  5:00 PM (03.00 η ώρα ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

FW vs. SKT –  6:00 PM (04.00 η ώρα ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ)

Περισσότερα νέα για το League of Legends